STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ – LAUREACI ETAPU DIECEZJALNEGO

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – laureaci etapu diecezjalnego

W dniu 21 IV br.  odbyła się  pisemna części etapu diecezjalnego XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, ze względu na obostrzenia związane z pandemią,  przeprowadzonego w systemie elektronicznym na dedykowanej platformie online. Zakres tegorocznej edycji obejmuje Księgę Ezechiela oraz Ewangelię św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.  Po etapie szkolnym Konkursu, w którym wzięło udział 346 uczniów szkół ponadpodstawowych  z archidiecezji krakowskiej, do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 99 uczniów.

W celu wyłonienia laureatów pierwszego i  siódmego miejsca etapu diecezjalnego zorganizowano dwie dogrywki w dniach 23 i 27 kwietnia br.

Ostatecznie laureatami etapu diecezjalnego OKWB w archidiecezji krakowskiej zostali kolejno:

1.            MATEUSZ BRODZIK – I  Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, katecheta – s. Maria Koczarga

2.            PIOTR OZGA – Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, katecheta – ks. Łukasz Krysmalski

3.            LILIANA ZAGÓRDA – Liceum im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, katecheta –  s. Dorota Dąbek

4.            PAWEŁ LELEK – Liceum Ogólnokształcące im. Josephine Gebert w Centrum Edukacyjnym “Radosna Nowina 2000” w Piekarach, katecheta – ks. Mikołaj Żebrowski

5.            KRZYSZTOF BOSOWSKI – Zespół Szkół im. bł. ks Piotra Dańkowskiego w Jordanowie, katecheta – p. Małgorzata Płaszcz

6.            PAWEŁ BATKO – I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach, katecheta – ks. Adam Kurdas

7.            LENA MORAWSKA – Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Krakowie, katecheta – s. Aurelia Patrzyk

Laureatów zapraszamy do pisemnej części Finału Konkursu. Część pisemna odbędzie się 19 maja 2021 r.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem abp Marka Jędraszewskiego oraz Małopolskiej Kurator Oświaty p. Barbary Nowak.