STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZYPOMNIENIE W SPRAWIE PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ I BIERZMOWANIA

Przypomnienie w sprawie Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania

W informacji z 28 marca br. zostało powiedziane, że celebracja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania, które są zaplanowane na kwiecień i maj, będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Nie wygląda na to, by nastąpiło to w najbliższym czasie.

Przewidujemy, że najwcześniej będzie to możliwe w drugiej połowie września br. również z uwagi na czas potrzebny na przygotowanie liturgiczne w parafii poprzedzające celebracje Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania.

Zdajemy sobie sprawę, że kwarantanna to dla wszystkich trudny okres, który dodatkowo wymaga wielu zabiegów organizacyjnych, w tym także przesunięcia zaplanowanych wcześniej wydarzeń. Dlatego prosimy o wykazanie zrozumienia dla niepokoju rodziców dzieci pierwszokomunijnych czy kandydatów do bierzmowania w sprawie nowych terminów tych uroczystości.

Prosimy Księży Proboszczów i wszystkich odpowiedzialnych za przygotowanie i organizację celebracji o sprawne i jasne informowanie zainteresowanych o nowych terminach i zasadach przygotowania w/w celebracji ze względu na duchowe dobro dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo św. Stanisława BM udostępniło na stronie ekatecheza.pl materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz pomoce do edukacji zdalnej, możliwe do wykorzystania także dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.