STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYRÓŻNIENI WIZYTATORZY

Wyróżnieni wizytatorzy

W Wielki Czwartek 2021 r. metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wyróżnił poprzez nadanie godności honorowej kanonika księży wizytatorów Wydziału Katechetycznego, ks. Janusza Grodeckiego i ks. Arkadiusza Zycha. Tytuł kanonika jest tytułem honorowym przyznawanym za pracę i zasługi w Kościele lokalnym.

Ks. Janusz Grodecki pełni funkcję wizytatora od 2015 r. Łączy ją z obowiązkami wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu. Jest także kapelanem NSZZ Solidarność w Chrzanowie oraz duszpasterzem Zakładu Górniczego “Janina” w Libiążu.

ks. Arkadiusz Zych odpowiada jako wizytator katechetyczny za rejon Podhala, Orawy oraz Spisza, składający się z 9 dekanatów z  liczbą ponad 260 katechetów duchownych, świeckich oraz zakonnych. Jest także wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie.

Wyróżnionym księżom serdecznie gratulujemy i życzymy mocy Ducha w dalszej pracy!