STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XXXIII OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ w Archidiecezji Krakowskiej

1. Etap szkolny będzie 17 listopada 2022 r. o godz. 11.00
  2. Do każdej Szkoły Ponadpodstawowej w Archidiecezji Krakowskiej będą wysłane (najpóźniej dwa dni przed terminem etapu szkolnego następujące dokumenty):
  • Formularz rejestracyjny szkoły
  • Formularz zgłoszenia ucznia(ów) do udziału w OTK (z klauzulą RODO)
  • Test na zawody I stopnia (etap szkolny) – dla ucznia
  • Klucz odpowiedzi – dla nauczyciela
  1. Szkoły, które wezmą udział w OTK odsyłają powyższe formularze do Wydziału Katechetycznego (Kraków, ul. Franciszkańska 3) zaraz po skończonym etapie szkolnym, a nie później niż do 31 grudnia 2022 r. (ODESŁANE DOKUMENTY BĘDĄ JEDNOCZEŚNIE ZGŁOSZENIEM SZKOŁY I POSZCZEGÓLNYCH UCZNIÓWwcześniej nie trzeba robić żadnych zgłoszeń).
  2. Do etapu II stopnia (diecezjalnego) kwalifikuje się dwóch uczniów z danej szkoły, natomiast w szkołach, w których uczniowie zakwalifikowali się w poprzedniej edycji OTK do etapu III (ogólnopolskiego) mają prawo do jednego dodatkowego miejsca (za miejsce II i III) oraz dwóch dodatkowych miejsc (za miejsce I).
  3. Etap diecezjalny będzie 12 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach (Kraków, ul. s. Faustyny 3)
  4. Literatura podana na stronie otk.pl
  5. W razie niejasności proszę o bezpośredni kontakt: ks. Andrzej Wciślak, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego, tel. 507 926 712

– dla uczniów szkół ponadpodstawowych

W roku szkolnym 2022/2023 organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej będzie diecezja pelplińska. Odbywać się ona będzie pod hasłem: „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”. Jej adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych.

HARMONOGRAM OLIMPIADY:

Terminarz tegorocznej edycji Olimpiady przedstawia się następująco:

–  zawody I stopnia (etap szkolny): 17 listopada 2022 r., godz. 11.00,

–  zawody II stopnia (etap diecezjalny): 12 stycznia 2023 r., godz. 11.00,

– zawody III stopnia (etap ogólnopolski): 13–15 kwietnia 2023 r. w Pelpinie.

LITERATURA jest dostępna na stronie głównej OTK: www.otk.pl.

Życzymy udanej pracy w przygotowaniu młodzieży do XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej na szczeblu szkolnym i diecezjalnym oraz zapraszamy do Pelplina na etap finałowy.

DODATKOWE INFORMACJE

(Te informacje będą aktualne tylko wtedy, gdy Olimpiada będzie miała charakter stacjonarny. W przeciwnym razie będą podawane inne wytyczne!)

1. Pytania do Olimpiady na szczeblu szkolnym zostaną przesłane do szkół na kilka dni przed terminem etapu szkolnego.
  2. Do etapu diecezjalnego Olimpiady kwalifikuje się dwóch najlepszych uczestników etapu szkolnego. Uczniów tych należy zgłosić pisemnie do Wydziału Katechetycznego, ul. Franciszkańska 3, do 31 grudnia 2022 r. na przygotowanym formularzu zgłoszeniowym (będzie przysłany do szkół razem z pytaniami).
  3. Etap diecezjalny Olimpiady odbędzie się 12 stycznia 2023 r. (czwartek) – w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przy ul. Siostry Faustyny 3, o godz. 11.00.
  4. Dla 10 najlepszych uczestników etapu diecezjalnego przewidziane są pamiątkowe dyplomy i upominki.
  5. We wszystkich sprawach budzących wątpliwości prosimy o kontakt z Wydziałem Katechetycznym lub bezpośrednio z ks. Andrzejem Wciślakiem – tel. 507 926 712.