STRONA GŁÓWNA / Konkursy / III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRAWA KANONICZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRAWA KANONICZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma przyjemność poinformować, że organizuje III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem tegorocznego Konkursu będą Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie.

Tegoroczną edycję Konkursu swoim patronatem honorowym objęli:

1.      Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski;

2.      Jego Ekscelencja bp dr hab. Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski;

3.      Jego Magnificencja ks. prof. dr. hab. Stanisław Dziekoński, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie;

4.      Ks. prof. dr hab. Henryk Stawniak, Dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ubiegłoroczna edycja Konkursu cieszyła się szerokim zainteresowaniem wśród uczniów i została bardzo pozytywnie przez nich odebrana. W pierwszym etapie Konkursu wzięło udział blisko 1000 uczestników, spośród których 100 zostało zaproszonych na etap finałowy Laureaci otrzymali indeksy na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także wartościowe nagrody rzeczowe (tablet, karty podarunkowe Empik). Każdy z uczestników etapu finałowego otrzymał dyplom uczestnika, pakiet prezentowy, a także drobny upominek od naszego sponsora, którym był BZWBK Grupa Santander.

W ten sposób znaczna grupa młodych ludzi mogła w ramach zdrowej rywalizacji poznać pewne zagadnienia z zakresu prawa kanonicznego, rozwijać swoje pasje i odkrywać ten mało popularny kierunek wiedzy. Co więcej, był to czas nawiązywania nowych relacji oraz znajomości, ponieważ na naszą Alma Mater zjechała młodzież z całej Polski, od Bałtyku po Tatr szczyty.

W związku z powyższym, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie organizacyjne w przygotowaniu tej edycji Konkursu, poprzez przekazanie załączonych informacji katechetom pracującym w szkołach średnich i zachęcenie ich do zgłoszenia uczniów do udziału w Konkursie. Może być to ciekawe doświadczenie, zarówno dla uczniów, jak i Państwa, jako katechetów. Temat tegorocznego konkursu, jakim są Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie, pozwala na zgłębienie zarówno wiary w sakramenty, a także poprzez poznania prawa, na jeszcze bardziej świadome uczestnictwo w obrzędach.

Z wyrazami szacunku,

 Rafał Borowy

Prezes KN Regula Iuris

REGULAMIN-III-OGÓLNOPOLSKIEGO-KONKURSU-PRAWA-KANONICZNEGO

ZOBACZ TAKŻE