STRONA GŁÓWNA / Konkursy / OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA FRANCISZKAŃSKA

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA FRANCISZKAŃSKA

Olimpiada o św. Maksymilianie

Już po raz trzynasty, w roku szkolnym 2018/2019, organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorami są Klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibami w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Olimpiadę honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Celem Olimpiady jest przybliżenie postaci św. Maksymiliana. Ten wielki Polak, przez swoją działalność medialną oraz swoje życie dla innych, a zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, na stałe wpisał się w naszą historię jako osoba wyjątkowa.

Olimpiada organizowana jest w formie trzech konkursów: dla uczniów szkół podstawowych (konkurs plastyczny), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (konkursy wiedzy). W konkursach dla uczniów szkół gimnazjalnych nagrodami są laptopy, sprzęt fotograficzny i tablety. Laureaci konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymają dodatkowo indeksy na wybrane wydziały i uczelnie w Polsce.

Szczegóły zapisów i uczestnictwa w Olimpiadzie zawiera Regulamin dostępny na stronie:

   www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl

 

ZOBACZ TAKŻE