STRONA GŁÓWNA / Konkursy / OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

Wyniki etapu diecezjalnego

 

XXIX OTK w roku szkolnym 2018/2019

Olimpiada Teologii Katolickiej

W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej. Przebiegała ona pod hasłem: „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Głównym organizatorem tegorocznej edycji była Diecezja Opolska.

Olimpiada została przeprowadzona w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim.

W Archidiecezji Krakowskiej do etapu szkolnego, który odbył się w dniu 15 listopada 2018 roku przystąpiło 349 uczniów z 54 szkół ponadgimnazjalnych.

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 101 uczniów, ale tylko 81 dojechało na wspólną rywalizację, która miała miejsce 27 lutego 2019 roku w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

W finale ogólnopolskim, który zorganizowany został w dniach 28 – 30 marca 2019 roku na Górze Świętej Anny, Archidiecezję Krakowską reprezentowali: Klaudia Zięba, Karolina Lichosyt i Adrian Trojanowski. Wszyscy otrzymali tytuł finalisty tej Olimpiady.

*     *     *

W przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Olimpiady Teologii Katolickiej. Organizatorem będzie Archidiecezja Przemyska, a temat olimpiady: Dumni z Ewangelii i z Polski będzie nawiązywał do myśli św. Jana Pawła II wypowiedzianej podczas Światowych Dni Młodzieży w Denver, dziedzictwa chrześcijańskiego obecnego w historii narodu polskiego oraz do obchodów 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Już teraz zachęcamy wszystkich Katechetów do rozpowszechniania tego wydarzenia.

Na początku nowego roku szkolnego pojawią się na stronie www.otk.pl szczegółowe informacje związane z konkursem.

 

Pliki do pobrania:
ZOBACZ TAKŻE