STRONA GŁÓWNA / Konkursy / VI ARCHIDIECEZJALNY KONKURS WIEDZY LITURGICZNEJ

VI ARCHIDIECEZJALNY KONKURS WIEDZY LITURGICZNEJ

Już po raz szósty Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Naukowym Kołem Teologicznym Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej organizuje Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, klas gimnazjalnych oraz szkół podstawowych, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Podobnie jak w ubiegłych latach gorąco zapraszamy katechetów do współpracy w organizacji konkursu. Istnieje możliwość przeprowadzenia konkursu w ramach zajęć w szkole, dn. 3 grudnia br. (poniedziałek). 

Organizacja konkursu przez katechetę obejmuje:

  • Zgłoszenie szkoły za pomocą formularza zgłoszeniowego
  • Wydrukowanie pytań wysyłanych na podany przez katechetę adres mailowy.
  • Przeprowadzenie testu w dniu 3 grudnia (poniedziałek) w ramach katechezy lub zajęć dodatkowych, test trwa 20 minut.
  • Wysłanie prac, wydrukowanej listy uczestników oraz zgód na przetwarzanie danych osobowych do organizatorów pocztą lub dostarczeniem ich bezpośrednio.
  • Powiadomienie uczestników o wynikach pierwszego etapu i ewentualnym awansie do finału.

Poprzednie edycje pokazują, że konkurs może wydawać bardzo obfite owoce, gdy opiekunowie pomagają swoim uczniom w przygotowaniach do konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 28 listopada włącznie i dokonują się przez specjalny formularz zgłoszeniowy.

Finał konkursu będzie miał miejsce 2 marca 2019r., w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, przy ulicy Podzamcze 8. Podobnie jak w ubiegłych latach, dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody (tablety, czytniki e-booków, dyski zewnętrzne czy książki).

Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej konkursliturgiczny.pl można je również uzyskać od organizatorów, wysyłając maila na adres: akwl.zgloszenia@gmail.com

Ufamy, że inicjatywa ta przyczyni się do coraz lepszej formacji liturgicznej młodzieży naszej Archidiecezji oraz wzrostu powołań kapłańskich, dlatego gorąco prosimy o wsparcie naszej inicjatywy w miarę możliwości.

Organizatorzy

ZOBACZ TAKŻE