STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DROGA CZYSTEJ MIŁOŚCI – PODRĘCZNIK FORMACYJNY + PŁYTA CD

Droga Czystej Miłości – podręcznik formacyjny + płyta CDDroga Czystej Miłości – podręcznik formacyjny + płyta CD

Podręcznik formacyjny

s. Maria Kwiek USJK, Iwona Nowak

Agape Ziel

ISBN: 978-83-929231-8-3
format: 290×205, stron: 392, oprawa: twarda ze spiralą

INDEKS: AGA0011B26409

Cena: 49,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Pięknie wydana, poręczna książka w twardej oprawie z pomocami dydaktycznymi na płycie CD.

Ta książka o charakterze formacyjnym przeznaczona jest szczególnie dla duszpasterzy oraz animatorów prowadzących RCS oraz różne inne młodzieżowe grupy kościelne (i nie tylko), jak również dla katechetów i nauczycieli wychowania do życia w rodzinie.

Zawiera ponad 80 scenariuszy spotkań, około 80 zbiorczych plansz dotyczących relacji Bóg – ja, odniesienia wobec siebie samego, ciała i płci, więzi międzyludzkich, a szczególnie więzi chłopak – dziewczyna oraz relacji małżeńskiej i rodzinnej, a także 2 aneksy: pierwszy dotyczący Ruchu Czystych Serc (geneza i rozwój RCS, jego podstawy biblijne, jego patronka – bł. Karolina Kózkówna, warunki, zobowiązania i sposób przyjęcia do ruchu, formacja osób wstępujących do RCS) i drugi, pt. Apostolstwo modlitwy, obejmujący modlitwy do podejmowania przez młodych ludzi w celu uwrażliwienia ich na potrzeby innych (duchowa adopcja, modlitwa za kapłanów wraz z zachętą do niej, modlitwa w intencji konkretnego małżeństwa zagrożonego rozbiciem, modlitwa o nawrócenie przeciwników życia oraz modlitwy o czystość).

Integralną częścią książki są także różne ciekawe pomoce dydaktyczne: karty pracy, plansze, propozycje obejrzenia prezentacji multimedialnych i filmów (linki do stron WWW), prezentacje oraz zbiór modlitw o czystość dla młodzieży oraz wiele, wiele innych materiałów!!!
(Wszystkie pomoce są zamieszczone na płycie CD).

Poleca JACEK PULIKOWSKI:
“Droga czystej miłości” jest dziełem dojrzałym, o przejrzystym, logicznym i konsekwentnym układzie, bardzo bogatym w treści i różnorodne pomoce dydaktyczne (płyta CD) oraz – co istotne dla wychowawców – nadającym się do bezpośredniego wykorzystania dzięki rozbudowanym, szczegółowym scenariuszom spotkań. Poprzez jednoznaczne odniesienie do Boga i świata wartości chrześcijańskich jest najbardziej przydatny do katechezy oraz dla różnych grup formacyjnych, zwłaszcza takich, które stawiają sobie za naczelny cel wychowanie do czystej miłości (jak np. Ruch Czystych Serc). Co najważniejsze, przebija z niego prawdziwa i mądra troska o dobro – czyli o wzrost i piękną formację – osoby wychowanka.
Szczerze bym pragnął, aby moje przyszłe wnuki były formowane ku pełni według tego właśnie programu formacyjno-wychowawczego.

ZOBACZ TAKŻE