STRONA GŁÓWNA / MATERIAŁY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

PRZYKŁADOWE KATECHEZY DO 1 KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ
MATERIAŁY NAUCZANIE ZDALNE
WIELKOPOSTNE GRY DYDAKTYCZNE
KONSPEKTY LEKCJI RELIGII OPRACOWANYCH DO SERIALU O MISJONARZACH MARIAŃSKICH “RWANDA – NA WZGÓRZACH BOGA”.
ZESTAWIENIE FRAGMENTÓW FILMÓW DO WYKORZYSTANIA NA KATECHEZIE
DOCAT

Papież Benedykt XVI podarował młodym ludziom YOUCAT – Katechizm dla młodzieży. Jego następca, papież Franciszek, przekazuje młodym kolejną książkę, DOCAT, która zawiera społeczną naukę Kościoła. W tytule zawiera się angielskie to do – robić. DOCAT odpowiada właśnie na pytanie: Co robić? – i jest swego rodzaju instrukcją obsługi, która pomaga za pomocą Ewangelii zmieniać najpierw siebie samych, potem najbliższe otoczenie, a w końcu cały świat. Naprawdę, za pomocą Ewangelii możemy rzeczywiście zmienić świat!

DOCAT jest inicjatywą młodych ludzi z całego świata.

DOCAT zawiera aktualne nauczanie Kościoła.

DOCAT jednoczy młodych i wskazuje im drogę do Boga.

DOCAT włącza nas w to, co dzieje się w Kościele na świecie.

DOCAT powstał z myślą o każdym z Was!

DOCAT jest przewodnikiem na całą resztę życia!

POBIERZ BEZPŁATNĄ APLIKACJĘ DOCAT NA TELEFON

iOS  https://itunes.apple.com/us/app/docat-what-to-do/id1125955404?mt=8

Android  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.docatapp

JAKA JEST WIARA NASZYCH UCZNIÓW?

Gilberto Borghi w interesujący sposób wprowadza czytelnika w świat nastolatków. Książka jest doskonałym drogowskazem dla rodziców, wychowawców i osób pracujących z młodzieżą. Także młodzi znajdą tu podpowiedzi, jak odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.

Pokolenie Facebooka nie chce słuchać tego, co powinno robić, a czego nie. Poszukuje przestrzeni, w której można czegoś doświadczyć, być akceptowanym i odkrywać samego siebie.

Dzisiaj wiara jawi się coraz bardziej jako potrzeba doświadczenia relacji zdolnej wzbudzić uczucia. To pragnienie przyciąga o wiele bardziej niż katechizm, dlatego spróbujmy wyjść temu naprzeciw.

Autor jest nauczycielem religii w jednym z włoskich liceów, filozofem, teologiem i pedagogiem. Z perspektywy 25 lat pracy pedagogicznej spogląda na przemiany w postrzeganiu świata przez młodych ludzi. Dostrzega wzrost znaczenia emocji i zmysłów w przeżywaniu wiary, przy jednoczesnym odejściu od argumentacji czysto racjonalnej.

Książka jest zapisem rozmów Autora z jego uczniami, opisem autentycznych zachowań podczas lekcji. Wychodzi przy tym filozoficzne zacięcie Borghiego, który snuje z tych opowieści celne wnioski, dotyczące nowej ewangelizacji i skuteczniejszej pracy z młodzieżą.

ZOBACZ WIĘCEJ NA STRONIE EDYCJI ŚW. PAWŁA

YouCAT

Biblia młodych to najnowszy tytuł międzynarodowej, bestsellerowej serii YOUCAT. W sposób kreatywny zachęca do poznawania Pisma Świętego. Nie jest to cała Biblia, celowo zostały wybrane takie obszerne fragmenty ze wszystkich ksiąg, które pozwolą młodemu czytelnikowi poznać najistotniejsze treści Pisma Świętego, ale go nie zniechęcą obszernością. Youcat opatrzony jest wstępem papieża Franciszka oraz wprowadzeniem, które zawiera 10 prostych zasad, dzięki którym słowo Boga może stać się słowem naszego życia. Dodatkowo publikacja zawiera przystępnie napisane komentarze i charakterystyczną już dla tej serii grafikę, która cieszy się uznaniem czytelników. To jedyne takie wydanie Pisma Świętego specjalnie przygotowane dla młodego czytelnika, po które zapewne chętnie sięgną i starsi odbiorcy.

Odkryjmy na nowo z YOUCATEM, że Biblia to wciąż żywe źródło mądrości i siły do osiągnięcia celu naszego życia.

Trzymacie zatem w rękach

coś boskiego – księgę,

która jest jak ogień!

Księgę, przez którą

przemawia Bóg.

ZOBACZ WIĘCEJ NA STRONIE EDYCJI ŚW. PAWŁA

W przypadku chęci zakupu większej ilości egzemplarzy, prosimy o kontakt z Wydziałem Katechetycznym.