STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XXI DZIEŃ JUDAIZMU

XXI Dzień Judaizmu

Już po raz 21 w środę 17 stycznia obchodzony będzie Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa z Księgi Izajasza: “Pokój! Pokój dalekim i bliskim! (Iz 57,19)”.W Krakowie uroczystości rozpocznie wspólna modlitwa w intencji Żydów i relacji chrześcijańsko-żydowskich (bazylika Franciszkanów, godz. 15.30).

Po nabożeństwie o tym, czego katolik może się nauczyć od religijnego Żyda, opowie absolwentka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Pani Urszula Antosz-Rekucka, katechetka z Mszany Dolnej, zaangażowana w dialog międzyreligijny i upamiętnianie dziedzictwa polskich Żydów, nominowana w minionym roku do Nagrody Polin (UPJPII, ul. Franciszkańska 1, s. 120, godz. 16.30).