STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / FINAŁ XXXIV OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ 2024

Finał XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej 2024

W dniach od 4 do 6 kwietnia bieżącego roku w Radomiu odbywał się finał XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej o tematyce dotyczącej społecznego nauczania Kościoła. Zgromadziło się tam 121 uczniów szkół średnich ze wszystkich polskich diecezji.

Archidiecezję krakowską reprezentowała trójka uczniów, którzy na etapie diecezjalnym Olimpiady osiągnęli najwyższy wynik. A byli to: A

nastazja Pazdan z VI LO w Krakowie, Dawid Michalski z LO Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie oraz Karol Furtak z I LO w Krakowie. Towarzyszyła im Dorota Koperniak, katechetka z VI LO.

Wszystkim naszym reprezentantom udało się osiągnąć tytuł finalisty. Wracając do domu, zabrali ze sobą także wyjątkowe doświadczenia spotkań z osobami, których pasją jest teologia oraz nauczanie Kościoła. Mamy nadzieję, że owe zainteresowania będą rozwijać nadal!