STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / INDEKSY KATECHIZACJI

Indeksy katechizacjiIndeksy katechizacji

W związku z enigmatycznym sposobem dokumentowania na świadectwie szkolnym faktu uczęszczania na religię (religia/etyka), przypominamy o wpisywaniu ocen z religii do indeksu katechizacji (od klasy IV szkoły podstawowej wzwyż).

Prosimy, aby uczniowie otrzymywali od parafii indeksy. Są one wewnętrzną sprawą Kościoła, dlatego nie jest konieczne oznaczanie ich pieczęcią szkolną, wystarczy pieczęć parafii. Są one do nabycia w Wydziale Katechetycznym lub u Księży Wizytatorów (po wcześniejszym kontakcie).

Prosimy, aby wszyscy katechizujący na zakończenie klasy czwartej wręczali uczniom indeksy z wpisaną oceną oraz ewentualnymi uwagami. Tak przygotowany indeks jest równocześnie źródłem informacji o uczniu dla katechety w nowej szkole i oczywiście świadectwem uczęszczania na katechizację w szkole.

Informacje zawarte w indeksie są też przydatne dla prowadzących parafialne spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania (o ile nie są to katecheci szkolni kandydatów), jak również w przypadku przygotowania do zawarcia małżeństwa sakramentalnego. Świadectwo szkolne nie jest dokumentem stwierdzającym jednoznacznie uczestnictwo w lekcjach religii.

ZOBACZ TAKŻE