STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MAJÓWKA DZIECI – 13.05.2023

Majówka dzieci – 13.05.2023 

Zaproszenie na Majówkę Dzieci w Krzeczowie

Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy z parafią św. Wojciecha BM w Krzeczowie oraz Gminą Lubień zaprasza wspólnoty dziecięce oraz dzieci pierwszokomunijne Archidiecezji Krakowskiej na Majówkę Dzieci, która w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w sobotę 13 maja 2023 roku pod Krzyżem w Krzeczowie.

W tym wyjątkowym dniu wspomnienia MB Fatimskiej spędzimy wspólnie czas w atmosferzemodlitwy i radości, w miejscu, które pozwala na kontemplowanie piękna naszej archidiecezji,w połowie drogi między Katedrą na Wawelu a Krzyżem na Giewoncie. Wydarzenierozpocznie się od gry terenowej, w której dzieci zdobędą górę, na której postawiony jestKrzyż, rozwiązując zadania, poznając życie św. Jana Pawła II i miejsca ważne dla regionu, m.in. kościół parafialny w Krzeczowie.
\Na szczycie, pod Krzyżem, po czasie wspólnejzabawy wspólnie odśpiewamy litanię do Matki Bożej, a o 12:00 Ksiądz Arcybiskup MarekJędraszewski odprawi Mszę świętą. Zwieńczeniem wspólnego czasu będzie koncert dobrzeznanego dzieciom zespołu Małe TGD.

Plan wydarzenia:
9:00-11:00 gra terenowa
12:00 Eucharystia
pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
13:30 poczęstunek
14:30 koncert zespołu Małe TGD

Uwagi organizacyjne: Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłaszanie przyjeżdżających grup, z podaniem informacji o środku transportu oraz liczbie uczestników (z uwzględnieniem liczby opiekunów oraz informacją, ile dzieci jest przed pierwszą Komunią świętą).
Grupy po zgłoszeniu otrzymają od organizatorów wjazdówki na autokar lub bus zewskazanym miejscem parkingowym. W tym dniu ruch na „starej Zakopiance”odbywał się będzie jednostronnie od Lubnia do Skomielnej Białej i nie będzie możliwości zaparkowania dla niezgłoszonych pojazdów.
Wydarzenie jest przewidziane jako impreza plenerowa – trzeba przygotować dobrebuty, wygodne ubranie, coś przeciwdeszczowego, a także prowiant i wodę. W planie przewidziany jest ciepły posiłek po Mszy świętej.
Księży przyjeżdżających z grupami prosimy o zabranie alb i stuł w kolorze białym, a ministrantów o zabranie komży.
Termin zgłoszenia grup upływa 6 maja.
Zgłoszeń grup można dokonywać w biurze Duszpasterstwa Młodzieży pocztą elektroniczną: dmak@diecezja.pl, szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie w biurze Duszpasterstwa: +48 600 536 033, lub u archidiecezjalnego duszpasterza młodzieży, ks.Marcina Filara: +48 600 547 346, duszpasterzmlodziezy@diecezja.pl.

ZOBACZ TAKŻE