STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU

Milion dzieci modli się na różańcu

DATA ROZPOCZĘCIA: 18-10-2021 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 18-10-2021 GODZINA: 10:00
OPIS WYDARZENIA:

Zapraszamy do wzięcia udziału
w 16-tej edycji
międzynarodowej kampanii modlitewnej
MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU!

SZCZEGÓŁY

Dziękujemy za udział

Dziękujemy, że byliście z nami w zeszłym roku podczas kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”.

Otrzymaliśmy od ubiegłorocznych uczestników wiele pięknych świadectw, zdjęć i wiadomości.

Za wszystkie jeszcze raz z serca dziękujemy. Większość z nich możesz znaleźć na naszym fanpage’u na Facebooku.

Cieszymy się, że kampania z roku na rok gromadzi coraz więcej dzieci i dorosłych na modlitwie różańcowej w intencji jedności i pokoju na świecie.

Pragniemy zaprosić Cię do uczestnictwa w akcji również w tym roku.

Przeczytaj o tym, co udało się nam wspólnie osiągnąć w 2020 roku.

Rekord w czasie pandemii

• W 2020 roku do kampanii, pomimo pandemii, przystąpiło ponad PÓŁ MILIONA dzieci na całym świecie.
  • Był to historyczny REKORD.
  •  W Polsce w tym dniu modliło się prawie 70.000 dzieci – umieszczając nasz kraj na 1-szym miejscu wśród 136 uczestniczących państw.
  • Drugi pod względem liczebności modlących się dzieci był Meksyk.
  •  Czy wiedzieliście, że Św. Ojciec Pio mówił:
    „ JEŚLI MILION DZIECI BĘDZIE MODLIŁO SIĘ NA RÓŻAŃCU, TO ŚWIAT NAPEŁNI SIĘ POKOJEM”.
  • Czy pamiętacie, jak Matka Boża w Fatimie prosiła dzieci:
    Każdego dnia odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata”.
  •  Odpowiedzmy na te wezwania jeszcze głośniej w tym roku.

Kiedy się modlimy?

•  międzynarodowa kampania modlitewna odbywa się co roku, dnia 18 października, o godz. 9.00
  •  pamiętaj, że godzina 9.00 jest godzina umowną- najważniejsza jest intencja, w jakiej dzieci jednoczą się tego dnia na modlitwie na całym świecie)
  • jednoczy dzieci na całym świecie na modlitwie różańcowej o pokój na świecie
  •  do akcji przystępują dzieci z całego świata, m.in. Peru, Chile, Paragwaj, Kolumbia, Gwatemala, Kostaryka, Meksyk, USA, Filipiny, Australia, Syria, Angola, Algieria, Białoruś, Niemcy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja i wiele innych
  •  głównym organizatorem kampanii jest Aid to the Church in Need (ACN), w tłumaczeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie). To międzynarodowa katolicka organizacja charytatywna działająca bezpośrednio pod patronatem Stolicy Apostolskiej. W Polsce wspomnianą akcję koordynuje Sekcja Polska – Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie PKwP.

Kto może przystąpić do kampanii?

•  dzieci w każdym wieku 👧🧒
  •  dzieci z Rodzinami-  rodzicami, dziadkami i opiekunami 👪
  •  całe placówki edukacyjne, np. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, oddziały szkolne w szpitalach, domy dziecka🏥
  •  pojedyncze klasy lub grupy z placówek edukacyjnych🏫
  •  parafie⛪
  •  grupy dzieci i młodzieży, np. grupa ministrantów, grupa znajomych, dzieci z chóru, członkowie zespołu itp.

Jak się zgłosić do kampanii?

• wejdź na stronę www.modlitwamilionadzieci.pl i zarejestruj się
    Możesz zarejestrować się indywidualnie np. jako Rodzina Wiśniewskich
    Można też zarejestrować całą placówkę edukacyjną, opiekuńczą lub inny podmiot, np. Szkoła Podstawowa nr 1 lub klasa II z Liceum Ogólnokształcącego, Przedszkole nr 2 czy zespół Promyczki itp.
    Wypełnij uważnie dane zgłaszanej placówki lub swojej grupy, by zakończeniu kampanii otrzymać CERTYFIKAT
  •  po rejestracji otrzymasz wiadomość mailową z dalszymi wskazówkami

Zapraszamy z całego serca do włączenia się do tego światowego dnia modlitwy!

PATRONAT HONOROWY:

Metropolita Krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski