STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH DO ZAKOPANEGO

Diecezjalna pielgrzymka dzieci komunijnych do Zakopanego

Grupy dzieci komunijnych należy zgłaszać na adres e-mail: jubileusz@diecezja.pl.

Wydarzenia 6.06.2022 dla dzieci komunijnych
z Archidiecezji Krakowskiej:

1. „Co ja z Wami mam. Duszpasterstwo Turystyczne Ks. Karola Wojtyły – wystawa w Domu rekolekcyjnym Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka” Al. Przewodników Tatrzańskich 2 w godz. 10.00-16.00
  2. Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza– zwiedzanie Muzeum poety na Harendzie oraz wystawy “Japonka z Harendy” w Galerii Władysława Jarockiego, 6 czerwca, w godzinach 10-15.
  3. Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór Zakopane – zwiedzania Czerwonego Dworu w grupach 20 osobowych. Dostępne wystawy to: stała kolekcja zakopiańskiego malarstwa na szkle, Szepty mojej duszy – grafiki Jerzego Jędrysiaka oraz na zewnętrz „Błogosławione chwile. Zakopane 06.-07 czerwca 1997. Wystawa fotografii Pawła Murzyna”.
  4. Zakopiańskie Centrum Kultury/ Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego– oprowadzanie kuratorskie po wystawie pokonkursowej 3. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego “Moje Zakopane” w godzinach 10:00-13:00.
  5. Galeria Antoniego Rząsy– oprowadzanie po galerii połączone z wizytą w pracowni dla grup do 20 osób (czas ok. 1.h). Warsztaty plastyczne – rysunek do 12 osób, rzeźba w drewnie dla dzieci w tym wieku max 6-7 osób. (Czas min. 2 h).
  6. Zwiedzenie wystawy plenerowej „Na końcu zostałem góralskim Papieżem”, ul. Krupówki obok Oczka Wodnego.
  7. Skoki dla Jana Pawła II w godzinach 10.00-13.00 na Średniej Krokwi.
  8. Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy poinformują o wydarzenia w swoich Instytucjach w czwartek – 12 maja br.
  9. Gra miejska „Śladami Ojca św. Jana Pawła II w Zakopanem” – zgłoszenia mailowo na adres: wizyta25@zakopane.eu
  10. Zwiedzanie cmentarza zabytkowego na Pęksowym Brzyzku (grób m.in. Kornela Makuszyńskiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Władysława Orkana, Karola Stryjeńskiego, Antoniego Kenara, Stanisława Marusarza, Jana Krzeptowskiego „Sabały”) – w godz. 7.00-18.00 wstęp wolny.
  11. Zwiedzanie wszystkich Sanktuariów w Zakopanem: Sanktuarium Narodowe MB Fatimskiej na Krzeptówkach; Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach; Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy; Sanktuarium św. Antoniego z Padwy na Bystrem.

Oczywiście każda grupa układa sobie program według własnego pomysłu, można natomiast po zgłoszeniu grup będziemy się kontaktować z organizatorami wyjazdu do Zakopanego. Będzie także możliwość ubrania się dzieci w stroje komunijne w Sali pod Wielką Krokwią.

MSZA ŚW. POD WIELKĄ KROKWIĄ  z udziałem Konferencji Episkopatu Polski będzie sprawowana o godz. 18.00.

Prośba o udział dzieci w strojach komunijnych.