STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / EGERTHE – CODZIENNIE DALEJ I GŁĘBIEJ ZA JEZUSEM

Egerthe – Codziennie dalej i głębiej za Jezusem 

Serdecznie zachęcamy do włączenia się wraz ze swoimi uczniami w inicjatywę modlitewną „Egerthe – Codziennie dalej i głębiej za Jezusem”, zapoczątkowaną przez jednego z katechetów naszej archidiecezji.

Oto szczegóły:
1. Nasi uczniowie często zmagają się z różnymi problemami: depresją, problemami w rodzinach, w relacjach, problemami ze zdrowiem, uzależnieniami itd. Często są w tym osamotnieni, tracą już nadzieję i znajdują się w punkcie, w którym wydaje się, że znikąd nie mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Odpowiedzią na tą sytuację, chce być właśnie Egerthe.
2. Na stronie https://egerthe.pl/modlitwa znajduje się formularz, poprzez który uczniowie (ale też dorośli), mogą zgłaszać swoje intencje modlitewne. Wystarczy podać imię, wiek (do wyboru dwie opcje: “młodzież” lub “osoba dorosła”) i krótko opisać problem z jakim dana osoba zmaga się w życiu. Zgłoszenie przechodzi weryfikację (na wypadek, gdyby ktoś chciał się modlić o coś niezgodnego z orędziem wypływającym z Biblii i nauczaniem Kościoła, np. o czyjąś śmierć czy chorobę) i jeśli zostanie zaakceptowane, od najbliższej niedzieli, przez 7 dni, do soboty włącznie, osoby będące w zespołach modlitewnych modlą się codziennie w nadesłanych na dany tydzień intencjach.
3. Obecnie działają 3 zespoły modlitewne: dwa zespoły dorosłych i jeden zespół złożony wyłącznie z młodzieży z klasy 8 SP. Razem 20 osób, w tym kilku katechetów naszej diecezji. Osoby będące w zespole modlitewnym mają obowiązek przynajmniej raz dziennie pomodlić się w nadesłanych na dany tydzień intencjach przy następującym założeniu – modlisz się jak chcesz (modlitwa spontaniczna, różaniec, koronka do miłosierdzia, ofiarowanie Komunii Świętej czy obecności na Mszy itd.), tam gdzie chcesz, kiedy chcesz i jak długo chcesz (zgodnie ze swoim stanem i możliwościami), byle codziennie przynajmniej raz pomodlić się za osoby, które prosiły o modlitwę.
4. JAK MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ W AKCJĘ? – pierwszy sposób, to wydrukować załączony plakat, powiesić w swojej szkole i/lub na parafii, poinformować uczniów o tym, że są osoby, które chcą się za nie modlić; że jeśli przeżywają jakiś trud w życiu, jeśli brakuje im już nadziei, albo być może potrzebują modlitwy o rozeznanie powołania, o dary duchowe, pogłębienie relacji z Bogiem, to mogą wejść na tę stronę i poprosić o modlitwę, a kilkadziesiąt osób codziennie będzie modlić się w ich intencji. -drugi sposób to zachęcenie uczniów, ale też dorosłych, znajomych, katechetów, do utworzenia nowych zespołów modlitewnych. Docelowe założenie jest takie, by za sprawy dorosłych modlili się dorośli, a za intencje nadsyłane przez młodzież, modliły się zespoły młodzieżowe, ale zespół może utworzyć też np. katecheta i jego uczniowie. W tym celu wystarczy zebrać taką grupę (najlepiej min. 5 osób) i przesłać ich listę (imię i nazwisko, adres email i czy to osoby dorosłe czy młodzież) na adres kontakt@egerthe.pl . Wówczas zespół zostanie dodany do mailingu, w ramach którego co tydzień zostają nadsyłane nowe intencje.
Egerthe w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/egerthepl
Instagram
: https://www.instagram.com/egerthe.pl
TikTok
: https://www.tiktok.com/@egerthe.pl

Zachęcamy do włączania się w to dzieło razem ze swoimi uczniami, znajomymi i rodzinami.

ZOBACZ TAKŻE