STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NIEZIEMSCY. UTWORY-MODLITWY MICHAŁA NIEMCA

Nieziemscy. Utwory-modlitwy Michała NiemcaW październiku ukaże się album poświęcony świętym i błogosławionym. To zbiór modlitw do różnych świętych – bardzo popularnych, jak i mniej znanych, polskich i czczonych w całym Kościele powszechnym. Wśród nich są np. św. Michał Archanioł, św. Wawrzyniec, św. Jan Chrzciciel i inni.

Płytę rozpoczyna INTRO – biblijna zapowiedź treści albumu. Jest to fragment Apokalipsy św. Jana, opisujący tych, którzy ,,opłukali swe szaty i w krwi Baranka je wybielili”. Na tle apokaliptycznych dźwięków tekst ten odczytuje Przemysław Radzyński.

Przedostatni utwór na płycie to Litania do polskich Świętych, ułożona z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Litania ta ma walory modlitewno-edukacyjne. Do każdej z wymienionych osób w porządku chronologicznym dodane jest zdanie dookreślające esencję życia poszczególnego polskiego świętego i błogosławionego, np. Święty Bracie Albercie – litościwy Biedaczyno dobry jak chleb, czy św. Maksymilianie Mario Kolbe – Apostole Niepokalanej i Męczenniku z Auschwitz.
Litania zawiera wezwania również do świętych współczesnych, jak: Błogosławieni Michale i Zbigniewie – Męczennicy z Pariacoto czy Błogosławiona Hanno Chrzanowska – sumieniu życia pielęgniarskiego.

Więcej informacji

Posłuchaj

ZOBACZ TAKŻE