STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ODWOŁANE ZOSTAJĄ DNI SKUPIENIA KATECHETÓW W DNIACH 14 I 28 MARCA 2020 R.

Odwołane zostają dni skupienia katechetów w dniach 14 i 28 marca 2020 r.

Spotkania katechetów wobec zagrożenia epidemiologicznego

W związku z epidemią koronawirusa i działaniami prewencyjnymi wobec rosnącej liczby zakażeń, odwołane zostają dni skupienia katechetów w dniach 14 i 28 marca 2020 r. odpowiednio w Centrum Jana Pawła II w Krakowie i w Bazylice Ofiarowania  NMP w Wadowicach.
W ramach czasu tych spotkań prosimy wszystkich o prywatną adorację i udział we Mszy św. w sobotę w swoich parafiach. Jest nam wszystkim potrzebna modlitwa i jedność duchowa w obliczu zagrożenia koronawirusem, dlatego formą pomocy obowiązującą w sumieniu wszystkich duszpasterzy i katechetów jest modlitwa, o którą prosił abp Stanisław Gądecki, w intencjach “o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcam szczególnie do modlitwy suplikacją Święty Boże, Święty Mocny…” – podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.
Prosimy także o zachowanie niezbędnych zasad higieny, ograniczenie wyjazdów i spotkań, przekładanie terminów innych wydarzeń, które w obliczu obecnego zagrożenia mogą stanowić okazję do zakażenia wirusem. Należy także podporządkować się bieżącym zaleceniom służb sanitarno-epidemiologicznych oraz zwracać uwagę na własny stan zdrowia, by nie narażać osób mających z nami bezpośredni kontakt na potencjalne czynniki transmisji wirusa.
Ks. Andrzej Kielian