STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SZKOŁA LETNIA “PRAWDA, WOLNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ – WAKACYJNE SPOTKANIA Z KSIĘDZEM JERZYM POPIEŁUSZKĄ”.

Szkoła Letnia “Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką”.Witam Państwa,

zapraszamy uprzejmie przedstawicieli uczniów i nauczycieli z Państwa szkoły do uczestnictwa w drugiej edycji ogólnopolskiej Szkoły Letniej poświęconej prawdzie, wolności i solidarności w kontekście historii ks. Jerzego Popiełuszki.

Zjazd przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich oraz dla nauczycieli historii i religii.

Udział w szkole letniej zapowiedzieli organizatorzy strajku w Hucie Warszawa w 1980 r, przedstawiciel rodziny Popiełuszków, historyk prof. Rafał Łatka oraz szereg innych świadków i specjalistów. Większość zajęć dla uczniów i nauczycieli będzie prowadzona osobno z dostosowaniem poziomu wiedzy i metodyki. Nauczyciele dodatkowo będą mogli zyskać cenne narzędzia dydaktyczne. Część zajęć odbędzie się w dawnym mieszkaniu księdza Jerzego oraz w poświęconym mu Muzeum. W programie zjazdu znajdzie się gra miejska oraz warsztaty dziennikarskie dla uczniów.

Zeszłoroczna Szkoła Letnia okazała się dużym sukcesem. Na uwagę zasługuje fakt iż uczniowie po zakończeniu spotkania stworzyli środowisko zainteresowane dalszym uczestnictwem w życiu Muzeum. Jedna z uczennic rozpoczęła prace nad książką zawierającą świadectwa osób młodych dla których ważna jest osoba ks. Jerzego Popiełuszki.

Przesyłam świadectwa jednej z uczennic biorących udział w zeszłorocznym zjeździe.

Przesyłam Magazyn Radiowy – przygotowany przez młodzież podczas warsztatów dziennikarskich obrazujący przebieg Szkoły Letniej 2021: https://youtu.be/dKOesVWvARI

Wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu Szkoły Letniej oraz zapisów znajdą Państwo na stronie: http://muzeumkspopieluszki.pl/szkola-letnia/

Zachęcam również do kontaktu: Paweł Kęska 500333619 p.keska@muzeumkspopieluszki.pl

Pozdrowienia

ZOBACZ TAKŻE