STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODZIEŻY “POMÓŻ OCALIĆ ŻYCIE BEZBRONNEMU”

XVIII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży “Pomóż ocalić życie bezbronnemu”XVIII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży “Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na poprzednie edycje uczestnicy nadesłali łącznie ponad 26 tys. prac. Wśród nich m.in. takie jak amatorski film oraz obraz kobiety w stanie błogosławionym, dzięki którym udało się uratować przed aborcją co najmniej dwoje dzieci.

Konkurs “Pomóż ocalić życie bezbronnemu” to młodzieżowy komentarz nie tylko do aborcji. Nastolatkowie bardzo szeroko interpretują konkursowe hasło, podejmując w swych pracach wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne, jak antykoncepcja, aborcja, “in vitro” czy eutanazja. Coraz więcej prac dotyka problematyki kresu życia, nie brakuje też wątków patriotycznych i promocji idei adopcji. Dla młodzieży konkurs jest okazją do zaprezentowania swojego talentu i pretekstem do tego, by zgłębiać zagadnienia bioetyczne. Nam, dorosłym, daje konkretną informację o tym, jak myśli młodzież, jakich argumentów używa w swoich dyskusjach, co jest dla niej wartością.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej, oraz w trzech kategoriach wiekowych (klasy IV-VI, VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe). Na laureatów czekają nagrody finansowe i rzeczowe.

Patronem konkursu jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko, którego nazywano “obrońcą kołyski”. Jako duszpasterz służby zdrowia spotykał się z lekarzami, pielęgniarkami, położnymi i studentami medycyny. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży, które wahały się, czy urodzić dziecko. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, rozdawał lekarstwa. Mówił, że “Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”.

Szczegółowe informacje o naszej inicjatywie znajdują się na stronie www.konkurs.pro-life.pl. Pod tym linkiem zamieściliśmy też prace dotychczasowych laureatów i materiały graficzne. Serdecznie proszę o pomoc w dotarciu z informacją o konkursie do naszej wspaniałej młodzieży. Na prace konkursowe czekamy do 30 stycznia 2022 roku.

plakat-xviii-konkursu-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu-2022-04-10-2021

 

ulotka-xviii-konkursu-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu-2022-04-10-2021

 

regulamin-xviii-konkursu-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu-2022–28-09-2021

 

ZOBACZ TAKŻE