STRONA GŁÓWNA / DLA PROBOSZCZÓW

DLA PROBOSZCZÓW

Dzień Papieski – zasady zbiórki na stypendia

Czcigodni Księża Proboszczowie!

XVIII Dzień Papieski będzie obchodzony w niedzielę 14 października 2018 roku pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa, które zostało zaczerpnięte wprost z tytułu dramatu Papieża Polaka datowanego na rok 1964. Przeżywanie tegorocznego Dnia łączy się także z 60. rocznicą sakry biskupiej Karola Wojtyły i 40. rocznicą Jego wyboru na stolicę Piotrową.

Materiały duszpasterskie do wykorzystania w szkole na katechezie i w kościele na ambonie są do pobrania ze strony Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia www.dzielo.pl. Natomiast materiały do przeprowadzenia zbiórki przykościelnej powinny dotrzeć do każdej parafii przed końcem września br. przez pośrednictwo duszpasterzy dekanalnych. Pojedynczy pakiet obejmuje trzy papierowe puszki, formularz protokołu, banderole oraz naklejki i obrazki do rozdawania wiernym. Parafia  otrzymuje również jeden plakat do wywieszenia w gablotce.

Bardzo proszę, aby przy wpłacaniu zebranych ofiar zwrócić uwagę na numer konta. Znajduje się on na dołączonych do pakietów blankietach do przelewu (oraz poniżej). Różni się on od numeru służącego do wpłacania ofiar ze zbiórki ulicznej, znajdującego się na plakacie. Serdecznie proszę o dokładne wpisywanie adresu i wezwania parafii (z pominięciem: parafia rzymskokatolicka), zarówno na przelewie jak i przesyłanym do kurii protokole. Przy ogólnopolskim i diecezjalnym podsumowaniu zbiórki będzie można wtedy precyzyjnie zidentyfikować i  przyporządkować konkretną wpłatę do właściwej parafii.

W imieniu Fundacji serdecznie dziękuję za podjęty trud i zaangażowanie w pomoc zdolnej młodzieży w ich rozwoju duchowym  i intelektualnym.

Numer konta do zbiórki kościelnej:   35 1240 2034 1111 0010 6230 3094

Protokół z potwierdzeniem wpłaty proszę wysłać do:

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej

ul. Franciszkańska 3

31 – 004 Kraków

z dopiskiem: XVIII Dzień Papieski

lub w wersji elektronicznej: katecheza@diecezja.pl

ks. Piotr Zioło
Diecezjalny Koordynator
Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Ankieta katechetyczna parafii 2018/2019

Czcigodny Księże Proboszczu,