STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II DLA KLAS IV – VIII

Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II dla klas IV – VIII

Wszystkich nauczycieli, a zwłaszcza katechetów zapraszamy do przygotowania swoich uczniów do udziału w Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II “Nie bójcie się przygarnąć Chrystusa”.

Organizatorem Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II „Nie bójcie się przygarnąć Chrystusa” jest Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Patronat nad Konkursem sprawują: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Instytucją wspierającą organizację Konkursu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Celami Konkursu są:

a) uczczenie 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża,
b) zapoznanie z życiem i twórczością Jana Pawła II,
c) kształtowanie u uczniów chrześcijańskiej hierarchii wartości i postaw w oparciu o świadectwo życia i nauczanie Jana Pawła II,
d) pogłębianie poczucia wspólnotowości Kościoła poprzez szlachetną rywalizację,
e) wspieranie uczniów wykazujących szczególne zainteresowanie wybraną dziedziną wiedzy,
f) promowanie osiągnięć uczniów i nauczycieli.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach:
a) szkolnym
b) diecezjalnym