Gilberto Borghi w interesujący sposób wprowadza czytelnika w świat nastolatków. Książka jest doskonałym drogowskazem dla rodziców, wychowawców i osób pracujących z młodzieżą. Także młodzi znajdą tu podpowiedzi, jak odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.
Pokolenie Facebooka nie chce słuchać tego, co powinno robić, a czego nie. Poszukuje przestrzeni, w której można czegoś doświadczyć, być akceptowanym i odkrywać samego siebie.
Dzisiaj wiara jawi się coraz bardziej jako potrzeba doświadczenia relacji zdolnej wzbudzić uczucia. To pragnienie przyciąga o wiele bardziej niż katechizm, dlatego spróbujmy wyjść temu naprzeciw.
Autor jest nauczycielem religii w jednym z włoskich liceów, filozofem, teologiem i pedagogiem. Z perspektywy 25 lat pracy pedagogicznej spogląda na przemiany w postrzeganiu świata przez młodych ludzi. Dostrzega wzrost znaczenia emocji i zmysłów w przeżywaniu wiary, przy jednoczesnym odejściu od argumentacji czysto racjonalnej.
Książka jest zapisem rozmów Autora z jego uczniami, opisem autentycznych zachowań podczas lekcji. Wychodzi przy tym filozoficzne zacięcie Borghiego, który snuje z tych opowieści celne wnioski, dotyczące nowej ewangelizacji i skuteczniejszej pracy z młodzieżą.
ZOBACZ WIĘCEJ NA STRONIE EDYCJI ŚW. PAWŁA